Vánoční turnaj pro rekreační hráče 2018

30.11.2018 08:02

Tradiční Vánoční turnaj

 

Podrobné informace k Vánočnímu turnaji:

Turnaj proběhne na sále Provozní Nový Malín s.r.o. (N.Malín č.p. 83, GPS : 49°56'31.275"N, 17°1'21.150"E). Z důvodu nižší kapacity uvedených prostor bude turnaj žáků jiný den než turnaj dospělých.Turnaj žáků tak proběhne v pátek 21. 12. 2018 odpoledne od 16:00, turnaj dospělých pak v sobotu 22.12. 2018 od 9:00 hod. K dispozici bude 6 stolů.

 

1. Turnaj žáků

Turnaj žáků je určen pro mládež (chlapce i dívky) do 15 let a mohou se ho zúčastnit děti ze ZŠ Nový Malín, žáci navštěvující náš oddíl stolního tenisu a případně další zájemci z okolí. Hráčům hrajícím soutěže pořádané ČÁST a podobné výkonnostní soutěže start nebude povolen.  Výjimku tvoří pouze mladší a starší žáci našeho oddílu, kterým bude s ohledem na aktuální výkonnost povolen start v žákovském turnaji, případně i v turnaji dospělých. Po předchozí dohodě může být povolen start v turnaji mládeže i začátečníkům z dalších oddílů. Případné dotazy na právo účasti v turnaji konzultujte: tel.: 733 125 211, email: pinecmalin@seznam.cz.  Opravdu bychom nechtěli řešit „problematické“ případy až na turnaji. Herní systém bude upraven tak, aby si děti co nejvíce zahráli a turnaj se odehrál cca do 19:00 hod. Herna bude k dispozici pro zájemce od 16:00 hod.

Přihlášky: žáci se mohou přihlásit až na místě, tj. v pátek 21.12. 2018 od 16:00 do 16:30 hod.

Jaké soutěže se budou hrát

V případě účasti 13 a více účastníků se bude hrát Švýcarským systémem bez rozlišení věku s následným vyhodnocením podle věkových kategorií mladší/starší. V případě menšího počtu účastníků bude hrací systém zvolen před zahájením turnaje.

 

2. Turnaj dospělých

Stejně jako u mládeže je turnaj určen pro rekreační hráče stolního tenisu. Hráčům hrajícím soutěže pořádané ČÁST a podobné výkonnostní soutěže  (např. Veřejný přebor Olomouc) start nebude povolen. To platí i pro hráče, kteří tyto soutěže hráli v nedávné minulosti. Případné dotazy na právo účasti v turnaji konzultujte: tel.: 733 125 211, email: pinecmalin@seznam.cz. Herna bude k dispozici pro zájemce od 8:30 hod.

Přihlášky: Velmi nám pomůže, kdy se účastníci přihlásí dopředu. Budeme vědět kolik čeho nachystat a jak se připravit na organizaci. Letos nebudeme počet startujících omezovat, ale případně upravíme herní systém. Závazné přihlášky zasílejte emailem na adresu pinecmalin@seznam.cz nebo sms na tel.: 733 125 211. Přihlášky budeme průběžně aktualizovat na těchto stránkách. Přihlásit se je také možné i přímo na místě v den turnaje do 9:30 hod.   Předem přihlášení musí potvrdit přihlášku na místě nejpozději do 9:30 hod!!!. Po tomto čase se přihlášky uzavřou a rozlosování proběhne pouze s aktuálně přítomnými hráči.

 

Jaké soutěže se budou hrát

V turnaji dospělých se budou hrát  tradičně dvouhy v kategoriích ženy/muži a čtyřhry muži i ženy dohromady. V případě malého počtu přihlášených žen budou ženy hrát společně s muži s následným vyhodnocením samostatně. Dvouhry se budou hrát přednostně Švýcarským hracím systémem. Herní systém čtyřher bude zvolen podle počtu přihlášených a podle časových dispozic.

 

Nasazování do soutěží

Při losování bude zohledněno umístění hráčů v předchozích ročnících vánočních turnajů. Nejlepší hráči z minulých ročníků budou nasazeni tak, aby na sebe nenarazili v prvních dvou až třech kolech.

 

3. Švýcarský systém - princip

 • Ve švýcarském systému všichni hráči hrají stejný počet kol, tj. nikdo nevypadává;
 • V prvním kole budou nasazeni hráči, kteří se v minulých ročnících umístili na čelních místech, ostatní hráči budou dolosováni;
 • po odehrání každého kola se udělá tabulka z odehraných kol, kde hlavní kritérium je počet vítězství, za každé vítězství dostane hráč 1 bod;
 • Následující kolo se losuje tak, aby v něm proti sobě hráli hráči se stejným bodovým ziskem nebo co nejmenším rozdílem bodů;
 • Žádná dvojice nesmí spolu hrát 2x;
 • Musí se odehrát minimální počet kol, podle počtu účastníků

O konečném pořadí rozhoduje:

 1. Počet bodů (tj. vyhraných zápasů)
 2. Při shodě bodů Bucholzovo kritérium hráče – což je součet bodů, které v daném turnaji získali všichni jeho protihráči; ( = hráč, který měl těžší soupeře, dosáhne lepšího umístění);
 3. V případě shodného Bucholze vzájemné utkání nebo skóre, pokud spolu hráči nehráli.

Výhody:

 • všichni hrají stejný počet kol (tj. zápasů);
 • po odehrání posledního kola je možné určit pořadí všech hráčů;
 • poměrně spravedlivý systém, kdy vítěz je určen v rozumném počtu sehraných zápasů (oproti systému každý s každým) s eliminací „špatného“ losu (v porovnání se hrou ve skupinách nebo pavouku)
 • Systém je vhodný pro hráče s velkými výkonnostními rozdíly; hráči s výjimkou prvního či dvou kol, kdy je sestavení párů poněkud „divoké“, hrají s podobně výkonnými soupeři.

Nevýhody:

 • není finále, nejlepší hráči mohou na sebe narazit už v prvním kole;
 • losování dalšího kola je možné až po odehrání všech zápasů rozehraného kola (s tím si ale umíme poradit);
 • organizace turnaje je poměrně náročná (už jsme to ale min. 8x zvládli).

Video vánočního turnaje amatérů 2018